MAMY DOŚWIADCZENIE!

DZIAŁAMY JUŻ OD 2003

Mgr Mirosław Michalik-założyciel SZKOŁY ZDROWIA- absolwent Akademii Wychowania Fizycznego – kierunek nauczycielski-instruktor pływania z wieloletnim doświadczeniem.

Najważniejszym celem działalności SZKOŁY ZDROWIA jest:

• organizowanie i prowadzenie zajęć nauki i doskonalenia pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz aqua aerobiku
  • organizowanie zajęć zapewniających wysoki i skuteczny poziom nauczania,
  • zatrudnianie profesjonalnej kadry instruktorskiej,
  • indywidualizacja procesu nauczania na wielu poziomach zaawansowania.

Instruktorzy zatrudnieni w SZKOLE ZDROWIA dbają o to, aby każdy z uczniów przeszedł wszystkie etapy oswojenia z wodą tak, aby nabrał zaufania i mógł bez obaw poznawać wszystkie style pływackie.

Uczniowie naszej szkółki mają okazję brać udział w międzyszkolnych zawodach pływackich, organizowanych na terenie gminy, gdzie osiągają bardzo dobre wyniki. Sportowa rywalizacja to świetna i niezapomniana zabawa oraz okazja do zaprezentowania swoich umiejętności. Na przestrzeni wielu lat istnienia w SZKOLE ZDROWIA zostały wypracowane skuteczne metody nauczania, pozwalające na osiąganie niezawodnych efektów.

Osoby prowadzący zajęcia to instruktorzy pływania z wieloletnim doświadczeniem.

SZANOWNI PAŃSTWO!!!

Najnowsze badania alarmują, wiele dzieci już od najmłodszych lat boryka się z wadami postawy. Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej jest zdecydowanym źródłem takiego stanu rzeczy. Każdy racjonalnie myślący człowiek musi dostrzec, jak ważny jest to problem w procesie wychowania dzieci i młodzieży.

Aby zapewnić dzieciom prawidłowy i harmonijny rozwój, należy podkreśli korzyści wynikające z nauki pływania:

• zapobiega chorobom układu ruchu,
  • zwiększa wydolność organizmu,
  • ujędrnia ciało i wygładza naskórek,
  • woda o niższej temperaturze pobudza pracę naczyń krwionośnych, ułatwia przepływ krwi,
  • wzmacnia zakończenia nerwowe,
  • poprawia pracę serca,
  • wzmacnia system nerwowy,
  • spala kwasy tłuszczowe i toksyny,
  • poprawia przemianę materii,
  • wzmacnia mięśnie oddechowe i zwiększa pojemność życiową płuc,
  • zwiększa, przede wszystkim u dzieci poczucie pewności siebie przez co zapobiega nerwicom,
  • koryguje wady postawy,
  • aktywizuje wszystkie grupy mięśniowe,
  • wzmacnia i rozciąga przykurczone mięśnie,
  • wspomaga procesy rehabilitacji,
  • korzystnie oddziałuje na ruchomość stawów,
  • harmonijnie rozwija całe ciało,
  • odciąża zmęczony kręgosłup i stawy,
  • relaksuje, odpręża, rozluźnia mięśnie całego organizmu,
  • wpływa na sprawność, kształtuje siłę, szybkość, wytrzymałość, wyrabia odwagę, zdyscyplinowanie,
  • uczy odpowiedzialności za drugą osobę znajdującą się w wodzie,
  • wpływa korzystnie na ogólny rozwój psychofizyczny człowieka,
  • jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego.

Mając na uwadze powyższe wskazania stworzyliśmy wielopoziomowy i skuteczny poziom nauczania dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Naukę pływania można rozpocząć w dowolnym wieku i nigdy nie jest na to za późno!!!!!!